Nie możesz złożyć zamówienia z Twojego kraju. Undefined

LG Orzeszki ziemne 10g LUX Powiększenie

LG Orzeszki ziemne 10g LUX

Nowy

LEGUTKO - Orzeszki ziemne 10g
(Arachis hupogaea)

Roślina jednoroczna wys. 30-40cm, wytwarzająca parzystopierzaste liście i żółte, motylkowate kwiaty. Po przekwitnięciu szypułki kwiatów wydłużają sie i wciskają wytworzone zielone strąki do ziemi, gdzie pozostają one do zbioru. Nasiona orzeszków ziemnych zwanych potocznie fistaszkami są bardzo pożywne i smaczne, można je spożywać w stanie

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

LEGUTKO - Orzeszki ziemne 10g
(Arachis hupogaea)

Roślina jednoroczna wys. 30-40cm, wytwarzająca parzystopierzaste liście i żółte, motylkowate kwiaty. Po przekwitnięciu szypułki kwiatów wydłużają sie i wciskają wytworzone zielone strąki do ziemi, gdzie pozostają one do zbioru. Nasiona orzeszków ziemnych zwanych potocznie fistaszkami są bardzo pożywne i smaczne, można je spożywać w stanie surowym jako dodatek do dań warzywmych, a po uprażeniu jako przekąskę.

UPRAWA: Nasiona wysiewać w marcu i kwietniu pojedynczo na palety z otworami 4-5cm. W temp. 23-25°C wschody nastepuja po 2-3 tygodniach. Na miejsce stałe wysadzać siewki z całą bryłą korzeniową w drugiej połowie maja w rozstawie 50x50cm. Kwitnące rośliny obsypać 2-3cm warstwą pulchnego podłoża, aby umożliwić łatwiejszy rozwój strąków. Zbiór przeprowadzamy późną jesienią, wyrywając całe rośliny i wieszając je w przewiewnym miejscu do momentu wyschnięcia okryw nasiennych. Rośliny wymagają urodzajenej, pulchnej gleby i osłoniętego, ciepłego stanowiska.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: