Nie możesz złożyć zamówienia z Twojego kraju. Undefined

Wyprzedaż! Plonar Active uniwersalny 3kg Powiększenie

Plonar Active uniwersalny 3kg

Nowy

PLONAR ACTIVE UNIWERSALNY to ekologiczny nawóz organiczno-mineralny. Poprawia żyzność gleb. Zawiera makro i mikro elementy oraz wysokie stężenie kwasów humusowych. Kilogram Plonaru Active w działaniu efektywnie zastępuje tonę obornika. Przeznaczony jest do nawożenia i polepszania gleb pod uprawy roślin warzywnych, krzewów i drzew owocowych, roślin ozdobnych, trawników, iglaków, wszelkich upraw pol

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

PLONAR ACTIVE UNIWERSALNY to ekologiczny nawóz organiczno-mineralny. Poprawia żyzność gleb. Zawiera makro i mikro elementy oraz wysokie stężenie kwasów humusowych. Kilogram Plonaru Active w działaniu efektywnie zastępuje tonę obornika. Przeznaczony jest do nawożenia i polepszania gleb pod uprawy roślin warzywnych, krzewów i drzew owocowych, roślin ozdobnych, trawników, iglaków, wszelkich upraw polowych oraz rekultywacji gleb.
Zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

Korzyści ze stosowania Plonaru Active:

Poprawia strukturę gleby,
Zwiększa plonowanie owoców i warzyw, a także poprawia ich walory smakowe oraz odżywcze,
Utrzymuje składniki pokarmowe w glebie i pozwala na ich lepsze wykorzystanie (zmniejsza straty składników pokarmowych powodowane wymywaniem),
Zwiększa zdolność gleby do magazynowania wody,
Aktywuje rozwój rodzimej pozytywnej mikroflory bakteryjnej,
Przywraca naturalną żyzność gleb, zwiększając zawartość próchnicy oraz kumulując składniki pokarmowe i wodę.

Skład minimum:

35% – materia organiczna,
65% – Kwasy humusowe
Fosfor P2O5 – 3,5%
Potas K2O – 6,5%
Wapń CaO – 9%

Sposób stosowania: Plonar Active można stosować przedsiewnie/ przed sadzeniem lub pogłównie na rośliny rosnące.

Stosować wczesną wiosną (przed sianiem lub sadzeniem roślin) rozsypując granulki (na powierzchni zgodnej z poniższą tabelą) przegrabiając z wierzchnią warstwą gleby.

W trakcie wegetacji roślin stosujemy pogłównie bez przegrabiania z glebą podlewając obficie wodą powierzchnię, na której zastosowano Plonar Active.

Jesienią w celu przygotowania gleby do przyszłego sezonu wegetacyjnego można zastosować dodatkowo Plonar Active w dawce 1,5 kg na 100m2 przegrabiając z wierzchnią warstwą gleby. Powoduje to lepszy rozkład materii organicznej oraz rozwój i dominację pozytywnej mikroflory bakteryjnej.

Uniwersalność nawozu Plonar Active pozwala na stosowanie go w dowolnym okresie wegetacji w zależności od potrzeb pokarmowych roślin.

UPRAWA/ DAWKA
kg/100m2
Warzywa / 1 kg – 2 kg
Truskawka, Poziomka / 1 kg – 2 kg
Krzewy i drzewa owocowe / 1,5 kg – 3 kg
Krzewy i Kwiaty ozdobne, Iglaki / 1 kg – 2 kg
Trawniki / 1 kg – 2 kg

Przy doborze ilości do aplikacji nawozu Plonar Active należy brać pod uwagę wymagania pokarmowe roślin oraz zasobność gleb.

Do rekultywacji gruntów i gleb zdegradowanych stosujemy wyższą dawkę z tabeli.

Przechowywanie: Nawóz Plonar Active należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach pod przykryciem zabezpieczającym przed zamoknięciem i zawilgoceniem.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: