Nie możesz złożyć zamówienia z Twojego kraju. Undefined

Funaben Plus 03 PA pasta 350g Powiększenie

Funaben Plus 03 PA pasta 350g

Nowy

Funaben® Plus 03 PA 350g

Sprawdzony preparat w formie pasty do bezpośredniego malowania ran drzew i krzewów skutecznie zwalczający zgorzel kory, raka drzew owocowych, rdzę kory, leukostomozę oraz raka iglastych i liściastych drzew i krzewów leśnych.
FUNABEN® PLUS 03 PA jest preparatem pozwalającym przez cały rok dbać o doskonałą kondycję roślin. Specjalnie dobrana formulacja oparta na

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Funaben® Plus 03 PA 350g

Sprawdzony preparat w formie pasty do bezpośredniego malowania ran drzew i krzewów skutecznie zwalczający zgorzel kory, raka drzew owocowych, rdzę kory, leukostomozę oraz raka iglastych i liściastych drzew i krzewów leśnych.
FUNABEN® PLUS 03 PA jest preparatem pozwalającym przez cały rok dbać o doskonałą kondycję roślin. Specjalnie dobrana formulacja oparta na sprawdzonej substancji grzybobójczej zwalcza fitopatogeny drzew i krzewów oraz znacznie przyśpiesza zabliźnianie się ran i skaleczeń powstałych po wszelkiego rodzaju cięciach, wiosennym pękaniu kory i innych uszkodzeniach mechanicznych. Pasta przeznaczona jest do stosowania przez użytkowników profesjonalnych i nieprofesjonalnych w sadach, ogrodach przydomowych i na działkach, w szkółkach, drzewostanach, uprawach iglastych i liściastych drzew i krzewów leśnych, w parkach oraz na terenach zieleni miejskiej. Działa systemiczne, co gwarantuje zabezpieczenie całej rośliny.

Zezwolenie MRiRW nr R -119/2009 z dnia 29.10.2009 r. zmienione decyzją MRiRW nr
R - 129/2012d z dnia 19.06.2012 r., zmienione decyzją MRiRW nr R - 277/2013d z dnia 12.11.2013 r. oraz decyzją MRiRW nr R - 347/2015d z dnia 12.05.2015 r.


Substancja czynna:
3 % tiofanatu metylu

Forma użytkowa:
Łatwa w użyciu pasta do smarowania ran drzew i krzewów.


Stosowanie:

Zakres stosowania

1. Jabłoń - zgorzel kory, rak drzew owocowych
2. Brzoskwinia – leukostomoza

STOSOWANIE ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN W UPRAWACH MAŁOOBSZAROWYCH.

1. Grusza - rak drzew owocowych, rany po cięciu, skaleczenia drzew
2. Morela, śliwa, wiśnia, czereśnia - leukostomoza, rany po cięciu, skaleczenia drzew
3. Szkółki, drzewostany i uprawy iglastych i liściastych drzew i krzewów leśnych - zgorzel kory, rdza kory, rak tarczowaty, rak bakteryjny, rak gruzełkowy, rany po cięciu, skaleczenia drzew i krzewów
4. Drzewa i krzewy ozdobne - rany po cięciu, skaleczenia drzew i krzewów

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 100 g środka /18 dm2 powierzchni rany.
Środek należy stosować po cięciu lub po powstaniu rany niezależnie od pory roku i fazy wzrostu. Konieczne jest dokładne pokrycie ran. Środek przeznaczony jest do jednokrotnego stosowania.
Sposób i warunki stosowania

Zawartość opakowania wymieszać np. drewnianą pałeczką aż do uzyskania pasty
o jednorodnej konsystencji. Rany oczyścić, wyrównać brzegi nadając im kształt zbliżony do owalu. Rany powstałe w wyniku zakażenia zgorzelą kory, rdzą kory, rakiem i leukostomozą wyciąć do zdrowej tkanki. Rany dokładnie pokryć za pomocą pędzla jednolitą warstwą środka (pasty). Środka (pasty) nie rozcieńczać. Nie stosować w czasie opadów deszczu i w temperaturze poniżej 0oC.

Produkt przechowywać w temperaturze od 5°C do 30°C.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: