Nie możesz złożyć zamówienia z Twojego kraju. Undefined

WER Kalarepa bardzo wczesna Korfu F1 0,5g Profi Powiększenie

WER Kalarepa bardzo wczesna Korfu F1 0,5g Profi

Nowy

WERBANA - Kalarepa 'Korfu F1' 0,5g
Brassica oleracea L.

Odmiana bardzo wczesna o okresie wegetacji 75-80 dni, polecana do pędzenia czyli bardzo wczesnej uprawy (wiosennej) pod osłonami oraz całosezonowej uprawy w polu. Wytwarza zgrubienia – kalarepy, o kształcie kulistym w kolorze biało-zielonkawym, miąższu miękkim, białoseledynowym, soczystym, bardzo smacznym. Odporna na pękanie, łykow

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

WERBANA - Kalarepa 'Korfu F1' 0,5g
Brassica oleracea L.

Odmiana bardzo wczesna o okresie wegetacji 75-80 dni, polecana do pędzenia czyli bardzo wczesnej uprawy (wiosennej) pod osłonami oraz całosezonowej uprawy w polu. Wytwarza zgrubienia – kalarepy, o kształcie kulistym w kolorze biało-zielonkawym, miąższu miękkim, białoseledynowym, soczystym, bardzo smacznym. Odporna na pękanie, łykowacenie, przerastanie oraz wybijanie w pędy kwiatostanowe. Odmiana polecana jest do uprawy z przeznaczeniem do bezpośredniego spożycia, krótkotrwałego przechowania oraz przetwarzania (mrożenia).

Kalarepę uprawiamy wyłącznie z rozsady. Przy uprawie wczesnowiosennej przy tzw. pędzeniu wysiewamy nasiona w połowie lutego pod osłonami, wysadzamy pod osłonami w połowie marca, aby w połowie maja uzyskać zbiór. Przy całosezonowej uprawie w polu wysiew rozpoczynamy od marca do czerwca w skrzynki na palety pod osłonami lub na rozsadniku, w zależności od terminu zbioru.

Kalarepa zawiera dużo wapnia i żelaza, polecana do spożycia na surowo, wówczas nie traci zawartych w niej składników i witamin, w wielu krajach Europy spożywane są również liście ze względu na wysoką zawartość wit. C. Kalarepa jest doskonałym dodatkiem do zup i rosołów.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: